Laureaci konkursu – Edycja 2

< Wróć do laureatów

MOJĄ ULICĄ
PŁYNIE RZEKA

Spektakl z muzyką na żywo, oparty na prawdziwych historiach Opolan z czasów powodzi tysiąclecia. Opowieść o ludzkiej solidarności, przyjaźniach rodzących się w chwilach kryzysu, wspólnych ogniskach na dachach wieżowców i radości z ocalenia najbliższych. REŻYSERIA: Elżbieta Depta TEKST: Elżbieta Depta i Adrian Szafrański SCENOGRAFIA: Agata Andrusyszyn-Chwastek MUZYKA: Łukasz Maciej Szymborski CHOREOGRAFIA: Kamil Wawrzuta
moja-ulica-plynie-rzeka
ulica-gal-1
ulica-gal-2

MOJĄ ULICĄ
PŁYNIE RZEKA

Spektakl z muzyką na żywo, oparty na prawdziwych historiach Opolan z czasów powodzi tysiąclecia.

Opowieść o ludzkiej solidarności, przyjaźniach rodzących się w chwilach kryzysu, wspólnych ogniskach na dachach wieżowców i radości z ocalenia najbliższych.

REŻYSERIA: Elżbieta Depta
TEKST: Elżbieta Depta i Adrian Szafrański
SCENOGRAFIA: Agata Andrusyszyn-Chwastek
MUZYKA: Łukasz Maciej Szymborski
CHOREOGRAFIA: Kamil Wawrzuta

moja-ulica-plynie-rzeka
ulica-gal-1
ulica-gal-2

Druga
Edycja

2018

MODELATORNIA
ONLINE

Nawiązując do tradycji poszukiwań teatralnych prowadzonych przez Jerzego Grotowskiego w Opolu w latach 1959–1964 , patrząc na jego dziedzictwo i pragnąc nowego i świeżego dialogu z publicznością, postanowiliśmy w sposób żywy i niemuzealny ożywić pamięć o eksperymencie Grotowskiego.

Organizując Konkurs, nie odwołujemy się bezpośrednio do estetyki i metod twórczych opracowanych przez Teatr 13 Rzędów i Teatr Laboratorium, choć oczywiście interesują nas inspirowane nimi działania. Chcielibyśmy, by Modelatornia w swoim zamyśle była azylem dla twórców poszukujących nowych języków, form i sposobów nawiązania dialogu z publicznością.

Szukamy ludzi, którzy potrafią spojrzeć z kierunków sztuk wizualnych, sound art-u, muzyki klasycznej, performance art, nowego dramatu, filmu, metody devised, a także wielu innych, aby wyciągnąć z tego spojrzenia wnioski dla sztuki teatralnej. Potrzebujemy do tego młodych artystów, otwartych na dialog, współtworzenie i krytykę, chętnych do poszerzania swoich i naszych horyzontów, wierzących w nieustające odnawianie się własnej metody twórczej. Partnerów w zbrodni zadanej przyzwyczajeniom, skostniałym formom i gnuśności tematów.

Norbert Rakowski

podpis Norbert Rakowski