PL-N
88v9999ideoplayback

TRIENNALE
TRIENNALE
TRIENNALE

TRIENNALE

Program Modelatorni zakłada realizację projektów odważnych, nieoczywistych, łączących ze sobą różne dziedziny sztuki, estetyki i jednocześnie niesie ze sobą najważniejszą myśl, którą kierujemy się w TJK: "teatru wielu głosów, różnych spojrzeń". 

Odpowiadając na wyzwania jakie stawia przed nami współczesność, pragniemy stworzyć warunki i nadać impulsy do poszukiwania nowych, jeszcze bardziej otwartych form teatralnych. Potrzebujemy wspólnotowości, dzielenia się emocjami i platformy do stworzenia na nowo post-pandemicznego, post-klimatycznego świata. Potrzebujemy głębszego dialogu między twórcami, publicznością i instytucją teatralną. Chcemy stworzyć przestrzeń dla wspólnych działań, nieoczywistych projektów i nieskrępowanej wolności twórczej, utrzymując zawodową jakość. Jesteśmy przekonani, że radykalne oblicze rzeczywistości, wymaga przeformułowania znanych nam reguł tworzenia teatru. Stąd idea trzyletniego programu dedykowanego Modelatorni. 

Triennale to swoisty anty-festiwal, narzędzie do reagowania na to, co jest obecnie najważniejsze w zachodzących procesach i nieustających zmianach, które stały się naszą codziennością. To również próba przedefiniowania dotychczasowej roli i rozszerzenia zasad funkcjonowania teatru jako instytucji publicznej.

TRIENNALE TO: Rezydencje, Pełnowymiarowe spektakle, Projekty interdyscyplinarne, Czytania, 
Koncerty, Debaty, Konferencje, 
Wystawy performatywne, Projekty partycypacyjne. 


To także zaproszenie do współpracy artystów pozostających w niezależnym obiegu lub pracujących w innych dziedzinach sztuki.  W geście solidarności chcemy udostępniać przestrzeń Modelatorni dla wybranych niezależnych grup artystycznych, gwarantując obsługę techniczną i promocyjną. Sądzimy, że wprowadzi to ferment twórczy, ale pozwoli też choćby w niewielkim stopniu na profesjonalizację niezależnej sceny. 

Liczymy na sojuszników z poziomu instytucjonalnego oraz środowiskowego i mamy nadzieję, że nie tylko my jesteśmy gotowi do współpracy ponad podziałami.

Zapraszamy do Opola!

Patroni medialni

4-Untitled-1
tr
5-Untitled-1
e-teatr-logo-nowe2-1
2-Untitled-1

Dofinansowanie

Dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Opolskiego w ramach projektu V Konkurs na Projekt Teatralny MODELATORNIA nawiązujący do idei artystycznych Jerzego Grotowskiego.

MKiDN_mono
biwWspolfinansowane-przez-Samorzad-Wojewodztwa-Opolskiego-wersja-pozioma
instytucja_kultury_poziom-768×232-1
opolska-karta-rodziny-imgw
bip-imgw
niepelnosprawnosc-stopka

All Rights Reserved ©2022 by TJK Opole